FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Masz pytania? Być może padły one już wcześniej. Sprawdź naszą sekcję FAQ, którą dla wygody podzieliliśmy na 3 główne obszary:

  • Nabór

  • Przebieg nauki

  • Egzaminy zawodowe

Nabór

Szkolenie zaczyna się w kwietniu, wtedy zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne.
Wnioski i dokumenty można składać do końca kwietnia.
Wystarczy wypełnić formularz wstępnego zapisu. W wiadomości mailowej przesyłamy wszystkie szczegóły pozwalające na zapisanie się na szkolenie oraz informacje o jego przebiegu.
Konieczne jest wykształcenie zawodowe lub średnie. Matura nie jest wymagana.
Wpisowe, jedyne 50 zł, opłaca się po wstępnym zapisaniu do szkoły, opłatę za naukę według harmonogramu, w trakcie trwania kursu. Numer konta oraz link do szybkich płatności przesyłamy mailem.
Nauka (część teoretyczna oraz praktyczna), trwa w sumie około 12 miesiący.

Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy FR.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych kosztuje jedynie 3000 zł, które możemy rozłożyć na dogodne 2 raty. 

Przebieg nauki

Używamy platformy e-learningowej, czyli zajęcia prowadzone są w formule on-line. Dla większej wygody naszych kursantów są one także nagrywane i dostępne w dowolnym czasie.
Zajęcia prowadzimy 2-3 razy w tygodniu. Zaczynają się wieczorem, o godzinie 19, i trwają w zależności od przedmiotu 2-3 godziny.
Jest dostępny na stronie kursu, w trakcie jego trwania, przesyłany w wiadomościach mailowych, łącznie z przypomnieniami o terminie rozpoczęcia szkolenia.
Praktyki są konieczne dopiero na czwartym semestrze. Ich dokładny czas i harmonogram należy ustalić z zakładem, gdzie będą odbywane — musi to być w sumie 140 godzin.
Do udziału w kursie wystarczy smartfon albo prosty komputer, laptop czy tablet. Dostęp do zajęć odbywa się przez przeglądarkę, nie ma konieczności instalowania żadnego oprogramowania. Oczywiście konieczne są głośniki lub słuchawki.
Do udziału w zajęciach wystarczy transmisja z telefonu, więc jeśli możesz na nim oglądać np. filmy na platformach streamingowych, to bez problemu obejrzysz również wykład.
Wiele naszych kursantek pracuje i ma inne obowiązki, więc rozumiemy, że nie zawsze można połączyć je z wykładami. Dlatego też są one nagrywane i udostępniane. Zachęcamy jednak do odbycia szkolenia na kosmetyczkę on-line, by móc na bieżąco zadawać pytania wykładowcom.
Praktyki są wymagane programem kursu, bez ich zaliczenia nie jest możliwe przystąpienie do egzaminu końcowego.

Egzaminy zawodowe

Koszt egzaminu zawodowego wynosi 300 zł.
Najpierw odbywa się teoretyczny egzamin wewnętrzny – on-line lub w naszej siedzibie. Następnie egzamin zawodowy, na miejscu w szkole. Składa się on z dwóch części, pisemnej i praktycznej. 
Egzamin zawodowy odbywa się  w terminach uzgodnionych z OKE
Sesja egzaminacyjna odbywa się w w czerwcu.
Jeżeli chcesz zdawać egzamin od razu po ukończeniu szkolenia, to w jego trakcie musisz złożyć Deklarację przystąpienia do egzaminów. Jeśli w kolejnej sesji, to Deklarację należy złożyć nie później, niż 4 tygodnie przed jej terminem. Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby, które ukończyły szkolenie.

W takim wypadku egzamin możesz zdawać ponownie w następnej sesji — tylko tę część, której nie udało się zdać za pierwszym razem.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Masz wątpliwości? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego i mailowego oraz do wypełnienia niezobowiązującego formularza online.

Zapisz się wstępnie

To do niczego nie zobowiazuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – sob. w godz. od 9.00 do 19.00

odpowiadamy w ciągu 24 godzin