Dlaczego warto zostać kosmetyczką?

Wybór zawodu kosmetyczki wynika najczęściej z dwóch cech osobistych kandydatki: jej zamiłowania do piękna oraz chęci pomocy innym. Kosmetyczka wykorzystuje swoją wiedzę teoretyczną oraz zdolności manualne i poczucie gustu do poprawy jakości życia osób korzystających z jej usług.

Każda kobieta (a i niejeden mężczyzna), chce się czuć zadbana i atrakcyjna – i jest w stanie dobrze zapłacić za usługę na wysokim poziomie. Osiągnięcie takiego właśnie poziomu jest celem tego kursu. Dowiedz się, co dzięki niemu zyskasz.

Kosmetyczka zawód z przyszłością

Barometr Zawodów, badający aktualny stan zatrudnienia oraz prognozujący zapotrzebowanie na poszczególne zawody w kolejnych latach, nie pozostawia wątpliwości: w większości powiatów w Polsce kosmetyczek jest znacznie mniej, niż miejsc pracy dla nich. Oznacza to, że kosmetyczka nie tylko z łatwością znajdzie pracę, ale także może liczyć na bardzo dobre zarobki – pracodawcy prześcigają się w oferowaniu wynagrodzenia, klientki bez wahania płacą za wykonanie usługi. Aktualnie na rynku pracy potrzeba więcej kosmetyczek niż np. dentystów, administratorów stron internetowych czy pracowników obsługi klienta. A zatem odpowiedź na pytanie „Czy warto zostać kosmetyczką?” brzmi zdecydowanie: Tak!

Jak wygląda praca kosmetyczki?

Specyfika zawodu kosmetyczki sprawia, że pracować będziesz w bezpośredniej relacji z klientką – bez rozpraszania przez dodatkowe bodźce i osoby postronne. Wymaga to zdolności interpersonalnych. Kosmetyczka to osoba, która lubi ludzi i chętnie prowadzi rozmowy z klientkami.

Jesteś na bieżąco z nowymi trendami w modzie i stylizacji? Doskonale – kosmetyczka to zawód dla ciebie! Twoje klientki będą oczekiwać zarówno porad dotyczących pielęgnacji ich skóry czy paznokci, jak i podpowiedzi w zakresie wizażu, a nawet mody. Jeśli odnajdujesz się w tej tematyce, szybko zyskasz grono stałych klientek.

W swojej pracy będziesz się stykać zarówno z osobami, które doskonale wiedzą, czego chcą, jak i z klientkami oczekującymi, że to właśnie ty dobierzesz zabieg odpowiedni dla ich skóry czy makijaż pasujący do danej stylizacji. Kluczowe jest wysłuchanie drugiej strony i zastosowanie wiedzy oraz umiejętności nabytych w trakcie kursu.

Co robi kosmetyczka?

W swojej pracy kosmetyczka zajmuje się wykonywaniem zabiegów o charakterze osobistym: pielęgnacyjnych, regeneracyjnych, upiększających, relaksujących. Cztery główne obszary działalności kosmetyczki to:

A czego nie robi kosmetyczka?

Wiesz już, jakie będą twoje zadania jako kosmetyczki. Czym w takim razie nie będziesz się w swojej pracy zajmować?

Przede wszystkim kosmetyczka nie prowadzi terapii problemów skórnych wymagających interwencji medycznej. Powinna natomiast mieć wiedzę umożliwiającą jej poinformowanie klientki, że stan swojej skóry powinna skonsultować z lekarzem lub z kosmetologiem. W gabinecie kosmetycznym nie są stosowane, podawane ani zalecane żadne leki, ani suplementy diety.

Do twoich zadań nie będzie należała także pielęgnacja włosów klientek – tym zajmuje się wyłącznie trycholog lub fryzjer.

Gdzie znajdzie się praca dla kosmetyczki?

Jako kosmetyczna znajdziesz pracę przede wszystkim w różnego typu gabinetach kosmetycznych i salonach piękna, specjalizujących się w usługach kosmetycznych i kosmetologicznych. Często salony takie stanowią kompleksowe centra, w których klientka może skorzystać z usług kosmetyczki, manikiurzystki i fryzjera.

Coraz popularniejsze są również usługi kosmetyczek oferowane w hotelach, centrach odnowy biologicznej czy salonach SPA. Miejsca takie powstają z myślą o klientkach poszukujących relaksu, zdystansowania się od codzienności i jednocześnie zadbania o swoje zdrowie i urodę. Kilka dni spędzonych na masażach, kąpielach i zabiegach, działa wówczas zbawiennie nie tylko na kondycję fizyczną, ale także na sferę psychiczną i emocjonalną klientki. Najczęściej usługi kosmetyczki w tego typu obiektach są jeszcze lepiej płatne, niż w klasycznych gabinetach.

A gdy już nabierzesz wprawy – nie pozostaje nic innego, jak założyć własny salon kosmetyczny. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym na kursie będzie to łatwiejsze niż może ci się wydawać – nie wahaj się podążać za marzeniami!

Ile zarabia kosmetyczka?

Najlepszym sposobem wyliczenia zarobków kosmetyczki, jest obliczenie jej płacy godzinowej. Typowy zabieg trwa ok. 1-2 godzin i klientka płaci za niego od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Należy odjąć od tej sumy koszt użytych materiałów, proporcjonalną część opłat za media i wynajem lokalu, a także składki ZUS i podatek dochodowy. Po uwzględnieniu tych obliczeń, kosmetyczka może zarobić na rękę nawet 60 zł na godzinę. Jest to bardzo wysoka stawka, porównywalna z zarobkami w mediach czy w służbie zdrowia, zdecydowanie wyższa niż średnia krajowa, która wynosi ok. 25 zł za godzinę pracy.

Jeśli będziesz pracować w salonie kosmetycznym, początkowo zarobisz mniej – w zależności od twoich umiejętności oraz od miasta i ilości konkurencji, kosmetyczka w salonie zarabia ok. 4.000 zł miesięcznie.

Jak wygląda kurs na kosmetyczkę online?

Na naszym kursie zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą zawodu kosmetyczki. Dowiesz się, jak prawidłowo wykonywać zabiegi na twarz, szyję, dekolt, dłonie, stopy i ciało. Nabędziesz umiejętności w zakresie identyfikacji typów skóry oraz problemów, z jakimi zgłaszają się pacjentki. Poznasz najnowsze trendy wizażu i stylizacji. Nauczysz się zastosowania aparatury i materiałów wykorzystywanych w codziennej pracy kosmetyczki.

A co najważniejsze, całą tę wiedzę zdobędziesz online, w wygodnym dla ciebie miejscu i czasie! Zapomnij o konieczności wstawania na zajęcia czy poświęcania wolnej soboty na kurs – uczysz się, kiedy chcesz i gdzie chcesz. To ty decydujesz o swojej przyszłości!

Niezbędne umiejętności praktyczne zdobywać będziesz podczas zajęć praktycznych w wybranym przez ciebie salonie kosmetycznym lub innej jednostce oferującej zabiegi kosmetyczne. To tam nauczysz się wykorzystywać swoją wiedzę teoretyczną w bezpośrednim kontakcie z klientką.

Twoja przyszłość czeka na ciebie – już dziś zapisz się na kurs kosmetyczki online!

Zapisz się wstępnie

To do niczego nie zobowiazuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – sob. w godz. od 9.00 do 19.00

odpowiadamy w ciągu 24 godzin