Technik usług kosmetycznych

Jeżeli swoją przyszłość zawodową wiążesz z branżą beauty, to świetnym początkiem kariery będzie kurs na technika usług kosmetycznych. Dzięki niemu zdobędziesz kompleksową wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą Ci stać się specjalistką, która cieszy się zaufaniem swoich klientów.

Program kursu uwzględnia najchętniej wybierane usługi kosmetyczne. Dlatego po jego ukończeniu masz możliwość wykonywania różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, upiększające czy relaksacyjne. Możesz także skupić się na węższej grupie usług i stać się wysoko wyspecjalizowaną ekspertką w danej dziedzinie.

Tego nauczysz się na kursie…

Bezpieczeństwo i higiena pracy

W zawodzie technika usług kosmetycznych zachowanie odpowiednich standardów higienicznych jest absolutną podstawą do tego, by móc wykonywać swoją pracę w sposób bezpieczny dla siebie oraz klientów. Dbałość o higienę podczas wykonywania zabiegów świadczy również o Twojej trosce o klienta i buduje autorytet specjalistki. Dlatego w tej części kursu poznasz wszystkie niezbędne zasady higieniczno-sanitarne, a także nauczysz się działań zgodnych z wymaganiami ergonomii, by Twoja praca była sprawna, łatwiejsza i mniej obciążające dla narządu ruchu. Dowiesz się także, jak właściwie stosować preparaty dezynfekujące i środki ochrony oraz poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy, która jest niezbędna w pracy z ludźmi.

Podstawy kosmetyki

Ten przedmiot pozwoli Ci na identyfikowanie problemów skórnych pacjenta oraz rozpoznawaniu jej potrzeb. Na stan skóry ma wpływ wiele różnych czynników, dlatego zagadnienia obejmują m.in. kwestie odżywiania czy czynniki środowiskowe. Dzięki temu możesz doradzać swoim klientom w sposób kompleksowy, by działać na problemy jeszcze skuteczniej. Podstawy kosmetyki obejmują również projekt karty klienta. Jest ona niezbędna do monitorowania postępów prowadzonej przez Ciebie terapii czy uwzględnienia przeciwwskazań. Dowiesz się, co powinno się w niej znaleźć oraz jak przeprowadzić wywiad kwalifikujący do danego zabiegu. Nauczysz się także doboru właściwych preparatów kosmetycznych, które w znacznej mierze decydują o skuteczności oraz bezpieczeństwie zabiegów. Część godzin przeznaczona na Podstawy kosmetyki obejmuje również przepisy oraz zagadnienia związane z uruchomieniem oraz prowadzeniem gabinetu kosmetycznego. Dlatego od razu po ukończeniu kursu będziesz wiedziała, jak otworzyć własny salon, by móc pracować na swoich warunkach.

Wykorzystanie wiedzy z zakresu anatomii i dermatologii w diagnostyce kosmetycznej

Praca z ludzkim ciałem wymaga dobrej znajomości anatomii oraz fizjologii. Dlatego program kursu obejmuje te zagadnienia ze szczególnym naciskiem na skórę oraz diagnostykę jej stanu. Wiedza ta umożliwi Ci rozpoznanie możliwych zmian patologicznych, jednostek chorobowych skóry, bądź przeciwwskazań, które dyskwalifikują klienta z wykonania zabiegu. Dzięki temu będziesz wiedzieć jaką terapię możesz wykonać przy danym problemie lub w jakich przypadkach należy skłonić klienta do wizyty u dermatologa.

Zastosowanie fizykoterapii i preparatyki kosmetycznej w zabiegach kosmetycznych

Współczesne zabiegi kosmetyczne w dużej mierze opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych aparatów. Pozwalają one wzmocnić efekty zabiegu lub umożliwiają substancjom aktywnym przeniknięcie w głębsze warstwy skóry. Dlatego na naszym kursie poznasz zabiegi z zakresu fizykoterapii wykorzystywanej w kosmetyce. W programie zawarliśmy omówienie terapii z zastosowaniem fali elektromagnetycznej, elektroterapii, hydroterapii, ultradźwięków oraz ciśnienia. Znajdują one zastosowanie m.in. w zabiegach ujędrniających, lifingujących, wyszczuplających czy antycellulitowych.

Duża część zajęć jest poświęcona także surowcom i substancjom chemicznym stosowanym w kosmetykach. Dzięki znajomości receptury produktów możesz odpowiednio dobrać pielęgnację do potrzeb skóry klienta oraz polecać preparaty do użytku domowego, by poprawić efekt przeprowadzanych w salonie zabiegów.

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała

Ten przedmiot umożliwi Ci zdobycie praktycznych umiejętności, które wykorzystasz w salonie. Program uwzględnia całą rutynę zabiegową krok po kroku. Od przeprowadzenia wywiadu z klientem, poprzez diagnozę stanu skóry, sporządzenie karty, przygotowanie stanowiska pracy oraz klienta, wykonanie zabiegu, kończąc na porządkowaniu stanowiska pracy. Na kursie poznasz między innymi:

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oczu i ich oprawy

Dzięki tej części nauczysz się nie tylko właściwych technik farbowania rzęs i brwi, ale także poznasz metody dobierania kształtu łuku brwiowego dostosowanego do twarzy klientki. Przedmiot obejmuje także techniki regulacji łuku, zabiegi pielęgnacyjne okolic oczu czy popularne w ostatnim czasie zabiegi podkręcania, wydłużania i zagęszczania rzęs. W programie omawia się również budowę oka, patologie narządu wzroku, choroby oraz przeciwwskazania do każdego z wykonywanych zabiegów.

Wykonywanie makijażu twarzy

Przedmiot ten omawia wiele aspektów pracy profesjonalnego wizażysty. Na zajęciach nauczysz się wszystkich czynności niezbędnych do wykonywania makijażu, w tym właściwego przygotowania stanowiska. Zrozumiesz zasady planowania makijażu dostosowanego do stanu skóry oraz typu urody i wymagań klientki. Dowiesz się jak używać właściwych narzędzi oraz kosmetyków, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt. Program uwzględnia najczęściej wybierane przez klientki makijaże okazjonalne oraz dzienne, ale także metody malowania ciała czy podstawy charakteryzacji.

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych
dłoni i stóp

Jedną z najpopularniejszych usług wykonywanych w salonach kosmetycznych jest oczywiście manicure. Dlatego w planie kursu znalazły się również zajęcia, które pozwolą Ci zdobyć niezbędne umiejętności z zakresu pielęgnacji dłoni oraz paznokci. Poznasz na nim wiele różne rodzajów manicure w tym tradycyjny – wykorzystujący klasyczne lakiery do paznokci, biologiczny – chętnie wybierany również przez panów, japoński, który pozwala wzmocnić płytkę paznokciową czy zabieg na ciepło, który często znajdziemy w ofercie salonów SPA. Oprócz tego poznasz także techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych stóp, czyli pedicure. Zajęcia obejmują nie tylko pedicure kosmetyczny, ale także leczniczy. Pozwoli Ci to dobrać właściwy rodzaj zabiegów do zdiagnozowanych problemów, takich jak między innymi stopa cukrzycowa czy wrastające paznokcie. Zdobycie takich umiejętności będzie świetnym wstępem do kariery w gabinecie podologicznym. Na pracowni nauczymy Cię jak korzystać z profesjonalnych sprzętów, takich jak wysokoobrotowe frezarki niezbędne w pracy profesjonalnego podologa.

Wykonanie zabiegów upiększających naturalną płytkę paznokcia

Nietrudno zauważyć, jak dużym zainteresowaniem cieszy się upiększanie paznokci. Dlatego na naszym kursie nauczysz się, jak prawidłowo opracowywać naturalną płytkę paznokcia, modelować ją przy użyciu chętnie wybieranych przez klientki metod, takich jak metoda żelowa czy hybrydowa. Poznasz również techniki przedłużania oraz korekty naturalnej płytki paznokcia oraz dowiesz się jak właściwie wykonać rekonstrukcję w razie ubytków. Zdobyta wiedza pozwoli Ci również doradzać klientkom w zakresie pielęgnacji paznokci w warunkach domowych.

Język obcy zawodowy

By umożliwić Ci również wejście na zagraniczny rynek pracy bądź sprawne komunikowanie się z obcojęzycznym klientem, w planie kursu znajdziesz także język obcy zawodowy. Zajęcia te mają za zadanie umożliwić Ci rozumienie oraz samodzielne tworzenie prostych wypowiedzi ustnych. Przedmiot uwzględnia także pisemne formy wypowiedzi oraz kładzie nacisk na słownictwo branżowe. Ze względu na globalizację wiedza z tych zajęć z pewnością może okazać się przydatna, nawet podczas pracy w Polsce.

Kompetencje personalne i społeczne

O profesjonalizmie technika usług kosmetycznych świadczy nie tylko jakość wykonywanych przez niego usług, ale także podejście do klienta. Dlatego przedmiot ten zwraca uwagę na przestrzeganie zasad kultury i etyki, a nawet empatii, która jest niezbędna w tym zawodzie. Zagadnienia obejmują także zasady planowania, skuteczną organizację czasu czy ustalanie budżetu niezbędnego do wykonania danego zadania. Przedmiot pozwala doskonalić także wiele innych kompetencji, które są niezbędne w pracy z ludźmi. Dlatego poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania problemów, negocjacji oraz dowiesz się, dlatego warto wykazywać się elastycznością i kreatywnością w tym zawodzie.

Organizacja pracy małych zespołów

Jako technik usług kosmetycznych możesz także zarządzać personelem. Dlatego przedmiot ten przyda się w przypadku kiedy będziesz chciała otworzyć własną działalność lub będziesz pracować na stanowisku menadżera. W pracy możesz także delegować zadania pracownikom z mniejszym stażem. Organizacja małych zespołów nauczy Cię, jak odpowiednio przydzielać zadania, dobierać do nich właściwe osoby oraz monitorować jakość wykonania usług. Dowiesz się także, jak wprowadzać rozwiązania, które poprawią jakość i warunki pracy zespołu w salonie kosmetycznym.

Z tymi sprzętami zapoznasz się podczas nauki:

Twoja kariera po ukończeniu kursu

Zatrudnienie możesz znaleźć nie tylko w salonach i gabinetach kosmetycznych. To tylko jedna z wielu dróg możliwości rozwoju dla technika usług kosmetycznych. Ze względu na wiele umiejętności, jakie zdobędziesz, możesz również podjąć pracę w miejscach takich jak:

Zapisz się wstępnie

To do niczego nie zobowiazuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – sob. w godz. od 9.00 do 19.00

odpowiadamy w ciągu 24 godzin